A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Norsko

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

Poprve autem sam do Norska

03.01.2010 20:56:36 | josefek
josefek
Ahoj lidi,
letos v srpnu bychom chtěli poprvé navštívit Norske fjordy vlastním autem. Plánujeme trajekt nejspíše z Kielu(Puttgarden) do Dánska a potom přes most do Malmo a dál na sever do Norska. Zpáteční trajekt asi z Trelleborgu do Sassnitzu. Nevím však jak to je v Norsku a Švédsku s ubytováním v kempech popřípadě v chatkách. Není problém je sehnat na jednu noc? Kolik stojí cca. 1noc pro 4 osoby a auto? Nikde jsem to nenašel. Uvítám dalši tipy a rady na výlety a ubytování.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
18.08.2014 17:44

tomáš | 81.200.55.*** Re: Poprve autem sam do Norska  

zdravím, dostal sem pokutu ve Satavangeru od soukr.spol Q-Park AS a mám docela problémy se zaplacením, má někdo zkušenost???

18.07.2014 13:37

| 83.108.252.*** Re: Poprve autem sam do Norska  

Ahoj vsichni, je nejaky problém vzít do Norska psa? Kdyz pojeďu autem??

18.07.2014 13:14

| 94.199.40.*** Re: Poprve autem sam do Norska  

Dobrý den. Taky jsem chtěl letos na Nordkapp tak na 14 dní, ale připadalo mě to málo, tak i po přečtení tohoto článku jsem to odsunul na příští rok na 3 týdny, víc nelze, doufám že to bude stačit. V Lillehammeru a ještě tak 300 km na něj jsem již byl, ale pak je to ještě kus a Lofoty taky zaberou nějaký čas, né? Ale chtěl jsem se zeptat, pokud je Nordkapp tak zprofanovaný, co takhle Mehamn na vedlejším poloostrově? Nebo jestli jste byli na Lofotech tak co určitě stojí za shlédnutí. Děkuji za rozdělení se s informacemi.

30.05.2014 12:12

| 37.48.40.*** Re: jaká je reálná doba jízdy Praha-Hirsthals?  

My jsme jeli až do frederikshavenu (uplne na spicku). Start v sobotu rano. v kempu u pristavu jsme byli v nedeli vecer, trajekt jel v pondeli rano. Rozhodne doporucuji velkou rezervu, zvlaste pokud mate pevny termin odjezdu a ne flexi jizdenku. L

30.05.2014 12:08

| 37.48.40.*** Re: Poprve autem sam do Norska  

Za14 dní na Nordkapp a zpět? To strávíte celou dovolenou pouze v sedě v autě. V Norsku je max. rychlost na dálnici 90 km/h, mimo obec 80. Pokuty šílené. Předpisy místní důsledně dodržují. Z osobní zkušenosti upozornuji, počítejte rychlost ještě menší. nehledě na to, že je stále se čím kochat a to taky zdržuje. Loni jsme tam měli namířeno a zvolnili jsme. Dobře jsme udělali.... navíc nechci brát nikomu iluze, ale na Nordkappu téměř nic zajímavého není. Zaplatíte nemalou částku za podmořský tunel, za vstup atd.... L.

30.05.2014 12:01

| 37.48.40.*** Re: trajekt  

Paluby s auty jsou po celou dobu plavby vždy uzavřeny a platí zákaz vstupu. Spát nelze. Dle délky plavby doporučuju připlatit kajutu (aspoň nejlevnější turistickou) nebo rychle nastoupit a chytit si přijatelné místo někde na lodi na zemi. Lenka

10.05.2014 12:44

| 37.48.41.*** Re: trajekt  

Ok diky za info ka jsem keste nebloknul nic tak aspon vim jeste jednou diky ;-)

09.05.2014 23:06

-dana- Re: trajekt  

Vladimir, pokial si nebookoval "Camping on bord" (neviem, ci je to na tomto trajekte vobec mozne), tak podla mna nemozes ostat v karavane. Decky s autami su pocas plavby uzavrete. Konkretne tymto trajektom som ale nesla, mozno bude vediet niekto presnejsie.

09.05.2014 21:36

Vladimír | 37.48.41.*** trajekt  

Dobrý den jedeme do Norska v červenci trajektem ve 23hod z Rostock, mame si objednat kajutu eventuelne nevíte zda nas behem plavby nechají spát v karavanu? Diky za info V.

25.04.2014 22:13

| 178.143.101.*** Re: jaká je reálná doba jízdy Praha-Hirsthals?  

V Hirsthalse som sa naloďovala už 6x. Vždy sme išli s časovou rezervou aspoň šesť hodín. Trajekt nepočká a na takej ceste nemôžeš počítať s ideálnym časom. V Nemecku sú časté zápchy, ale v Dánskom sme vždy prešli bez zdržania. Najrýchlejšie sme vždy Nemeckom prešli v noci.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze