Diskuze - Poprve autem sam do Norska

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

Poprve autem sam do Norska

03.01.2010 21:56:36 | josefek

josefek Ahoj lidi,
letos v srpnu bychom chtěli poprvé navštívit Norske fjordy vlastním autem. Plánujeme trajekt nejspíše z Kielu(Puttgarden) do Dánska a potom přes most do Malmo a dál na sever do Norska. Zpáteční trajekt asi z Trelleborgu do Sassnitzu. Nevím však jak to je v Norsku a Švédsku s ubytováním v kempech popřípadě v chatkách. Není problém je sehnat na jednu noc? Kolik stojí cca. 1noc pro 4 osoby a auto? Nikde jsem to nenašel. Uvítám dalši tipy a rady na výlety a ubytování.

Poslední reakce

Re: Rád poradím   (77.104.234.***) 16.02.2014 22:10

Dobry vecer mohu se zeptat jeky autoatlas doporucujete dekuji Jirka. Email jiri.klejna@pivovarsvijany.cz

0

Re: Poprve autem sam do Norska   (77.104.234.***) 16.02.2014 21:52

Ahoj dovoluji si te oslovit pro nejake informace skrz cestu do norska. Uz jsem tam byl jednou cca pred 15 lety ale zatu dobu se tam asi neco zmenilo. S brachou tam chceme jet koncem cervna nebo zacatkem cervence tohoto roku. Jedeme asi ve dvou, mozna ve trech. Chceme tam prevazne courat po horach, chteli bychom dorazit az na nordkap , ale uvidise jak to vse budeme stihat. Mame zajem prevazne chodit po fjordech a narodnich parcich. Stanovat vetsinou chceme ve vlastnich stanech na odpocivadlech bez poplatku. Jidlo vezeme sebou , takze poradne snidane a pak az vecere. Nevime doposud jakym trajektem tam dorazit, proto prosim o radu. Jajsem pred lety jel z
Danska Frederickschavnu do Osla , ale uz si toho moc nepamatuji, jeli jsme tam busem takze se pri prejezdech casto pospavalo. Tresu planujeme cca na 10 az 12 dni dekuji predem ze rady Jirka (((clap))) . Email jiri.klejna@pivovarsvijany.cz

0

Sněhové řětězy   (90.179.235.***) 15.09.2013 11:03

Zdravím,

jak je to se sněhovymí řetězy v Norsku.

Jedeme 22.9.2013 na 5 dní.

Dík

0

oslo - stavanger   pepa (86.166.91.***) 17.08.2013 19:50

ahoj, chystam se v polovine rijna do norska a chci se zeptat na par rad. letime do osla a tam bychom si chteli pujcit auto abysme usetrili za ubytovani a vypravit se do stavangeru. mame na to 5 dni tak se chci zeptat jestli nekdo nema zkusenosti s cestovanim po norsku. jestli se to da zvladnout za tech pet dni v pohode a taky neco videt? cetstu z osla do stavangeru zvladnu bez trajektu nebo je potreba prekonat nejaky fjord trajektem? diky

2

Re: Poprve autem sam do Norska   Wornlook 25.07.2013 11:36

Do Norska už jezdí i trajekty Stena Line z Dánského Frederikshavenu do Osla:
http://www.stenaline.cz/domu/trasy-destinace/norsko/plavba-do-norska/

0

Re: Cesta Skandinavii   (109.72.12.***) 15.07.2013 08:47

ještě email:) rostabagis@tiscali.cz

0

Re: Cesta Skandinavii   rostabagis (109.72.12.***) 15.07.2013 08:41

Ahoj
plánujem za týden vyrazit na obdobnou cestu jaky Ty :-)
Mojhl by jsi nám dát pár rad?
Díky moc hlavně co se kde platí a jak je to z mýtným atd.

0

trajekty v Norsku   Věrka (213.168.181.***) 21.06.2013 21:13

Zdravím, váš příspěvek o Norsku se mi moc líbil, jeho část také letos absolvujeme. Chci se zeptat, ceny za trajekty, které v příspěvku uvádíte byly za jednotlivce či za celé auto? Za odpověď na mail děkuju. vesto001@volny.cz

1

Re: Cesta velkým karavanem   Jana (213.220.228.***) 30.05.2013 17:43

To zvládneš, Trolí cestu v pohodě projede i autobus. Nahoru je to dobré ale zpátky jsem se hodně bála. Ahoj a šťastnou cestu.

0

Re: Poprve autem sam do Norska   Jana (213.220.228.***) 30.05.2013 17:35

Ahoj, byli jsme v Norsku autem asi před pěti lety. Problém s ubytováním nikde nebyl, všude je plno kempů s volnými chatkami (nehledej nápis kemp, ale hyte, hytegrent).Nejobyčejnější chatka nás stála v přepočtu asi 1000Kč, pro 4osoby.
Myslím že je lepší jet v červenci a vychutnat si polární noci. V srpnu se hodně krátí.
Přeji šťastnou cestu a závidím. Jana

0

Re: Cesta Skandinavii   Luciano (194.108.220.***) 28.05.2013 07:48

Zdravím.
Itinerář cesty i termín se téměř shodují s naším letošním plánem. Otázku bych měl k platbám, kolik mít čeho v hotovosti, kolik na jaké kartě...
Pokud se tu ještě vyskytuješ, ozvi se, prosím, na lluciano@seznam.cz.

Předem díky!

0

Re: Poprve autem sam do Norska   pepe (84.246.167.***) 08.05.2013 17:54

Norsko jsem projel vlastním autem, hlavně střední. Cesta tam i zpět trajekt tam z Německa Rujana do Trell., pak zpět. Na trajektu si člověk odpočine . Jinak co se týče ubytování v kempech a chatkách , bez problémů. Každý den jsme spali jinde. Ubytování většinou k večeru v pohodě. Jednoduché chatky, sprchy společné za NOK, ale vše čisté v poho. když si připlatíte máte komplet vybavení v chatce. Ale Norsko je jedna z nejdražších zemí. Co se týče přírody super, od Osla směrem nahoru využít národní parky, nejvyšší horu Norska sice se platí za průvodce, jelikož se přechází ledovec navázaný na laně, ale super, za ty peníze to stojí i to ubytování se dá překousnout. Žádníf jordy jsem neobjížděl, za trajekty se platí, ale jde to a čas se využije na tůry.

0

Re: Rád poradím   Hugo a Ivana (194.213.55.***) 09.04.2013 14:12

Rádi bychom také letos jeli do Norska, zpět Švédskem a hledáme rovněž nějaký itinerář, jako vodítko. Prosím, kdyby někdo něco poskytnul, můžete mi to přeposlat?
Děkuji

0

Re: Rád poradím   (85.70.183.***) 07.04.2013 17:11

Do Norska bycom rádi letos poprvé, prosím o poskytnutí Vámi nabízených itinerařů.
Děkuji
Zdena
culkovaz@tiscali.cz

0

Re: Norsko autem   -dana- 26.03.2013 08:12

@ Laura: my sme boli minuly rok autom zhruba po Lofoty, 2 dospeli + 2 deti. Isli sme Norskom hore a Svedskom naspat. Mali sme aj stan, ale prespavali sme stale v aute (jednoduchsie). Pocitaj s tym, ze na severe uz moze byt dost chladno (5-7C) a casto prsi. Ak mate jedlo so sebou, staci chytit obcas rybu. Predpokladam, ze varic budete mat so sebou, potom so stravou nie je problem. My sme si kupovali vlastne len chlieb (velmi rozdielne ceny) a obcas nejaku cerstvu zeleninu a ovocie (maly vyber).
Benzin je v Norsku drahy (natankujte v DE, DK, Svedsku alebo Finsku alebo podla toho ako do Norska pojdete). Ferry su tiez drahe, platia sa aj niektore mosty a tunely. Ak je moznost ich obist, vyjde to financne zhruba rovnako.
Co vidiet sa neda napisat do par riadkov, najlepsie si prestudovat nejakeho sprievodcu.

0

Norsko autem   Laura (90.183.129.***) 11.03.2013 12:27

Zdravím, v létě (červenec) chceme vyrazit ve 4 lidech autem do Norska. Chceme cestovat na sever, spaní ve stanu a většina jídla sebou. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Zajímali by mě typy co navštívit, kam vyrazit a přibližný rozpočet?
Díky moc ;-)

0

Re: Norsko za 10dní   (46.13.197.***) 28.01.2013 19:09

zde:
https://plus.google.com/photos/102310059710192490870/albums/5714445348275330865?authkey=CKPstv2R2--ySQ

My Norsko za 14dní viz foto mapy v červenci 2002,
krásná země, teplo a dešťové přeháňky.

1

Norsko za 10dní   vavral 02.12.2012 21:28

Ahoj, chci se zeptat zda se dá zvládnout jih Norska (dejme tomu dojet až k Trondheimu) za 10dní (myslím včetně cesty z ČR a trajektu Hirthals-Kristiansand)? Jaké je počasí v Norsku na konci května, je již aspoň malinko teplo, nebo je lepší jet v pozdějším termínu, červen, červenec, je stálejší počasí? Díky za informace všem zkušeným cestovatelům. Lukáš

0

Re: Rád poradím   blekota (89.24.231.***) 24.07.2012 21:40

dobrý den, chtel bych jet s pritelkyni na nordkapp....a nevim jestli autem z cr nebo letet do norska a tam si pujcit auto....poradite? :-) dekuji

1

Re: Poprve autem sam do Norska   kostitras (188.120.211.***) 07.07.2012 22:21

ahoj. letos v srpnu se chystám s kamarádem do norska na stopa. můžete poradit nějaké místa, které bysme určitě měli navštívit? nějaké tipy už jsme si samozřejmě našel, ale jsou to většinou samé vrcholky hor a výhledy. bez auta to pro nás asi nebude jednoduché se tam dostat. doporučtě nějaké pěkná města či národní parky, kdy se dá v pohodě přespat ve stanu. dík

7

Re: Poprve autem sam do Norska   Dádulka (217.29.8.***) 04.07.2012 14:00

Byli jsme autem (já a manžel)teď v červnu 2012. Kemp na jednu noc není problém, cena pro 4osoby 200,-- 300,-- za chatku. Auto se nijak neřeší.Všude jsou chatky (pro 4)vybavené ledničkou, vařičem, trochou nádobí, el. kamny. Umyvárny jsou ve větším objektu, včetně místnosti na mytí nádobí a praní. Sprcha většinou je na 5,-- až 10,-- Nok. na určité minuty.To je v pohodě.
Když si postavíte svůj stan, stojí to podobně. My jsme vyhledávali méně frekventované kempy, jejichž označení uvidíte všude u silnice.
Obě cesty jsme absolvovali trajektem Sassnitz - Trelleborg a zpět.Na traj.jste 4 hodiny.Co mohu doporučit, vzít si co možná nejvíc jídla z domova, je tam fakt draho.
Ale ta nedotčená příroda a pokoukání stojí za to! Tak šťastnou cestu!

0

Re: Poprve autem sam do Norska   -dana- 30.06.2012 15:56

@ Marty:

http://www.autopass.no/Visitors/Visitors%27+Payment

http://www.autopass.no/_attachment/71964/binary/588406

my planujeme predsa prejst norskom (uvidime ako daleko na sever na dostaneme). tych spoplatnenych usekov nie je vela, ja mam problem s tymi automatickymi, lebo tie nasledne platby na Esso benzinkach vraj az tak super nefunguju. ale zase pocula som uz aj nazor jedneho nora, ze jednoducho prejst, ak je to jednorazovo, tak neposielaju faktury. tak ozaj neviem, mam v tom chaos, uvidime na mieste :-)

0

Re: Poprve autem sam do Norska   Marty (94.113.144.***) 24.06.2012 11:21

Ahoj Dano,
take s kamaradem uvazujeme o ceste po Norsku autem. Nevadilo by ti poslat mi nejake informace, o kterych se zminujes?
Prekvapilo me to s tim autopassem a take s tou registraci poplatku.
Moc by me to pomohlo a usetrilo hledani.
Diky
Marty

0

Sever Norska   Bubak (95.143.137.***) 25.05.2012 14:16

Ahoj
v červenci chystám cestu autem na sever Norska
Poradíte někdo cestu a nějaké dobré tipy na sever Norska?
Díky

0

Re: Poprve autem sam do Norska   -dana- 23.05.2012 20:33

ahojte, vie mi prosim niekto povedat, ci sa da este pohybovat po norsku vlastnym autom po nespoplatnenych cestach a zaroven aj nieco zaujimave vidiet? :-)
internet mam preklikany, aj zoznam spoplatnenych ciest aj info o autopasse, ale registrovanie kreditnej karty pred cestou odmietam, to sa radsej takej turistom "priatelskej" krajine vyhnem. som ochotna aj obcas zaplatit poplatky (nie su az take vysoke), ak sa to da jednoducho v hotovosti. mam vsak info z roznych for (EU krajiny), ze platby casto neboli registrovane a nasledne vymahane s vysokymi poplatkami.
ma prosim niekto AKTUALNE info o nespoplatnenych cestach + spoplatnenych, kde sa da este platit manualne? dakujem

0

Re: Poprve autem sam do Norska   (79.161.59.***) 13.05.2012 09:18

Čus bydlím v norsku 5let a co se týká cestování po norsku karavan supr řešení akorád jsi mněl jet s dánska z hitralsu bud do stavangeru nejlevnější řešení plavba 12hodin no a začít na prekestolenu a potom jet na horu po cestě máš trolí jazyk smněr odda jedeš kolem několika vodopádů potom náhorní plošinou smněr trodhaim no a na horu až kam chceš nu ale můžeš jet taky naopak jinak když budeš chtít a budeš v okolí mněsta haugesund můžete se u nás zastavit rád poznám lidi kteří mají k norsku cit s pozdravem libor.můj imel.norvegi@seznam.cz

0

začátečník   Ross (88.102.241.***) 08.05.2012 15:23

Když chci jet trajektem jak mám vědět na jaký čas odjezdu trajektu mám předem objednat jízdenku na trajekt.Budeme dva s autem

0

Re: Cesta velkým karavanem   jena19 01.07.2011 17:45

Díky, už máme lístky na trajekt. Já mám trochu obavu z řízení velkého obytného auta, hlavně v serpentinách Trolí stezky nebo Cesty orlů. Na délku má 7m. Ale beru to jako výzvu ;-)

0

Re: Cesta velkým karavanem   Karel (109.80.183.***) 01.07.2011 06:59

Je bezva a není důvod se bát. Norsko je země karavanů.

0

Re: Rád poradím   Razfilip (77.240.96.***) 28.06.2011 23:09

Dobrý den. Premyslime o svatební cestě po Norsku... Píšete ze můžete poskytnout itineráře zajímavých cest po Norsku. Napište mi prosimna razfilip@seznam.cz

Děkuji s pozdravem Ráž

0

Srazy cestovatelů